بیوگرافی کیانو ریوز

کیانو چارلز ریوز در دوم سپتامبر سال ۱۹۶۴ در بیروت لبنان به دنیا آمد. پدر وی ساموئل نولین ریوز، از بومیان هاوایی و مادرش پاتریشیسا باند نیز اصالتی انگلیسی دارد. والدین وی از این جهت نام کیانو را روی وی گذاشتند که این کلمه در زبان بومیان هاوایی به معنای نسیم خنک بر فراز کوه است. کیانو به جهت اصالت چینی مادربزرگش، در فضایی پرورش یافته که در هر نقطه از آن، نشانی از فرهنگ این کشور پهناور به چشم می‌خورد. ساموئل پس از ملاقات پاتریشیا در بیروت، بود که با وی ازدواج کرد ولی در ادامه، در حالی کیانو ۳ سال بیشتر نداشت به یکباره خانه را ترک کرد و هرگز بازنگشت. کیانو تا ۶ سالگی چیزی راجع به ماجرای پدرش نمی‌دانست و آخرین بار که ساموئل را ملاقات کرده به ۱۳ سالگیش باز می‌گردد. ساموئل در سال ۱۹۹۲ به دلیل فروش هروئین  مدت سه سال را در زندان به سر برد. کیانو به همراه مادرش ابتدا به سیدنی و در ادامه به نیویورک رفت. پاتریشیا که به کار طراحی لباس سرگرم بود، پس از ساموئل سه بار دیگر نیز ازدواج کرد ولی تمام این تجربه‌ها، نتیجه‌ای جز شکست و تلخکامی برای وی در بر نداشت. اولین ناپدری کیانو، پل آرون، کارگردان سینما و تئاتر بود که کیانو و مادرش را به تورنتو برد. دومی رابرت میلر از فعالان موسیقی راک و سومی نیز آرایشگری بود به نام جک باند. کیانو دوران کودکی و نوجوانیش را در کنار پدربزرگ و مادربزرگش در تورنتو سپری کرد. او آنقدر از مدرسه اخراج می‌شد که در مدت ۵ سال، چهار مدرسه‌ی مختلف را تجربه کرد. او حتی موفق به تصاحب مدرک دیپلم خود هم نشد. در این میان ورزش، نقطه‌ی مقابل ناکامی‌های تحصیلی وی بود به گونه‌ای که همواره در رشته‌های مختلف ورزشی، سرآمد هم سن و سالانش بود. او آنقدر در دروازه‌بانی هاکی روی یخ موفق بود که به وی لقب دیوار را داده بودند. کیانو همواره آرزو داشت که در رشته‌ی هاکی، روزی با لباس تیم ملی کانادا به میدان برود ولی یک مصدومیت شدید، رویاهای وی را بر باد داد.

keanu reeves

کیانو در ۹ سالگی با حضور در نمایش یانکی‌های لعنتی (Damn Yankees) به نخستین تجربه‌ی بازیگری اش دست یافت. او در ادامه در ۱۵ سالگی در نمایش رومئو و ژولیت (Romeo and Juliet) نقش مرکوتیو، دوست رومئو را ایفا کرد. در ۱۷ سالگی پس از رها کردن مدرسه، به آمریکا رفت و در لس آنجلس دوباره با ناپدری سابقش آرون همخانه شد. کیانو در مدت سه سالی که در لس آنجلس بود، به عنوان دستیار با آرون همکاری کرد و از این طریق با مقدمات سینما آشنا شد. او در همین زمان در یک اپیزود از سریال Hangin' In  نقش آفرینی کرد و در چند آگهی تبلیغاتی از جمله تبلیفات کوکاکولا نیز حضور یافت. سپس به کانادا بازگشت و در فیلم در یک قدمی (One Step Away) و چند نمایش به بازی پرداخت. یانگ‌بلاد (Youngblood) نخستین فیلم استودیویی ریوز بود که وی در آن، نقش یک دروازه‌بان هاکی را ایفا کرد. مدتی پس از به نمایش در آمدن این فیلم، کیانو به لس آنجلس بازگشت و در آنجا آرون، اروین استاف را متقاعد کرد که برای پیشرفت کیانو، کار مدیریت برنامه‌های وی را بر عهده بگیرد. جالب اینجاست که استاف تا به امروز نیز به عنوان مدیر برنامه‌های ریوز باقی مانده و تعداد زیادی از فیلم‌های وی را نیز تهیه‌کنندگی کرده است. لبه‌ی رودخانه (River's Edge) به کارگردانی تیم هانتر که روایتگر داستان گروهی از نوجوانان است که درگیر ماجرای یک قتل می‌شوند، نخستین فیلم ریوز بود که با استقبال منتقدان روبرو شد. او پس از این فیلم، تا پایان دهه‌ی هشتاد صرفا در فیلم‌های نوجوانانه و عامه‌پسند ظاهر شد. در همین زمان بود که فیلم ماجراجویی عالی بیل و تد (Bill & Ted's Excellent Adventure) با بازی کیانو و الکس وینتر با موفقیتی غیرمنتظره همراه شد و محبوبیت فیلم به جایی رسید که تهیه کنندگان آن را مجاب کرد تا قسمت دوم آن را نیز با عنوان سفر ساختگی بیل و تد (Bill & Ted's Bogus Journey) بسازند.

با آغاز دهه‌ی ۹۰ میلادی، کیانو و سه تن از دوستانش، گروه موسیقی Dogstar را تشکیل دادند که این گروه تا سال ۲۰۰۲ پابرجا ماند

با آغاز دهه‌ی ۹۰ میلادی، کیانو و سه تن از دوستانش، گروه موسیقی Dogstar را تشکیل دادند که این گروه تا سال ۲۰۰۲ پابرجا ماند. Dogstar بیشتر در سبک موسیقی گرانچ فعالیت می‌کرد و کیانو نیز در آن به نواختن گیتار بیس می‌پرداخت. در ادامه، ریوز با جدا شدن از نقش‌های نوجوانانه، به بازی در فیلم‌های جدی‌تر و به همکاری با کارگردانان بزرگ سینما روی آورد. نقطه شکست (Point Break) به کارگردانی کاترین بیگلو، دراکولای برام استوکر (Bram Stoker's Dracula) به کارگردانی فرانسیس فورد کوپولا و فیلم مستقل آیداهوی خصوصی من (My Own Private Idaho) به کارگردانی گاس ون سنت، از جمله آثار وی بودند که ضمن جلب نظر نسبی منتقدان، با واکنش بسیار خوب تماشاکران روبرو شدند و در این میان، نام ریوز نیز بیش از گذشته سر زبان‌ها افتاد. کیانو در ادامه‌ی همکاری با کارگردانان سرشناس سینما، در فیلم بودای کوچک (Little Buddha) به کارگردانی برناردو برتولوچی، نقش یک شاهزاده‌ی هندی را ایفا کرد که ایمانش را در بوته‌ی آزمایش قرار می‌دهد. بودای کوچک اگرچه در آمریکا به فروش قابل توجهی دست نیافت اما در اروپا با استقبال بسیار خوبی همراه شد.

keanu river

کیانو در کنار ریور فونیکس

موفقیت فوق العاده‌ی سرعت (Speed) به کارگردانی یان ده بونت، نقطه‌ی عطفی در کارنامه‌ی بازیگری ریوز به حساب می‌آید. او  در این فیلم نقش افسر پلیسی به نام جک تراون را بازی می‌کند که در تلاش است تا از انفجار بمبی که در داخل یک اتوبوس کار گذاشته شده جلوگیری کند. کیانو در ابتدا به دلیل شباهت زیاد طرح داستانی کار با سری فیلم‌های جان سخت (Die Hard)، از حضور در این پروژه طفره می‌رفت. استودیو نیز چندان مطمئن نبود که نام وی بتواند تماشاگران را به سالن‌های سینما بکشاند و از این رو به دنبال ستاره‌ای بزرگتر بود. با این حال پافشاری‌های ده بونت روی حضور ریوز نتیجه داد و در نهایت، سرعت (Speed) نه تنها تبدیل به یکی از هیجان‌انگیزترین آثار دهه‌ی نود سینما شد بلکه ریوز راهم به عنوان یک نیروی تازه نفس برای حضور در آثار اکشن به سینمادوستان معرفی کرد.

کیانو که پیش از سرعت (Speed) به بازی در فیلم‌های کمدی و آثار مستقل شهرت داشت، در ادامه با حضور در فیلم‌هایی نظیر جانی منومیک (Johnny Mnemonic) و واکنش زنجیروار (Chain Reaction) در قامت یک ستاره‌ی آثار اکشن شروع به درخشش کرد. البته او همچنان از بازی در  کارهای تجربی و تئاتر نیز غافل نمی‌شد. کیانو پس از بازی در فیلم پرفروش قدم زدن روی ابرها (A Walk in the Clouds) با بازی در نقش اصلی نمایش هملت، در وینیپگ کانادا به روی صحنه رفت که اجرای وی، تحسین گسترده‌ی منتقدان را برانگیخت. او برای بازی در این نمایش، پیشنهاد بازی در نقش کریس شیهرلیس در فیلم مخمصه (Heat) را رد کرد که نهایتا این نقش به وال کیلمر رسید. او همچنین به خاطر شرکت در تورهای مختلف گروه Dogstar، پیشنهاد ۱۱ میلیون دلاری برای بازی در قسمت دوم فیلم سرعت را نیز رد کرد. در این مقطع چند فیلم ریوز پشت سر هم با شکست تجاری و واکنش منفی منتقدان همراه شدند تا اینکه نوبت به فیلم وکیل مدافع شیطان (The Devil's Advocate) به کارگردانی تیلور هاکفورد رسید که تا حدود زیادی ناکامی وی را جبران کرده و او را در موقعیت جدیدی قرار داد. کیانو در این فیلم نفش وکیلی شکست‌ناپذیر به نام کوین لومکس را بازی می‌کند که پس از دفاعیات دروغینش، درگیر مسائلی همچون وجدان‌، تکبر و بازی‌های خیر و شر می‌شود.

pacino reeves

آل پاچینو و کیانو ریوز در نمایی از فیلم The Devil's Advocate

کیانو برای بازی در سه‌گانه‌ی ماتریکس مجموعا مبلغ ۲۶۲ میلیون دلار را دریافت کرد

کیانو در فیلم ماتریکس (The Matrix) به کارگردانی برادران واچوفسکی، نقش یک هکر کامپیوتری به نام نئو را ایفا می‌کند که از نظر گروه آزادی طلبان، همان شخص برگزیده‌ای است که ماموریت دارد تا بشر را از دست ماشین‌هایی که سعی در به بردگی گرفتن آنها دارند نجات دهد. ماتریکس با طرح مسائلی فلسفی و استفاده از جلوه‌های بصری تازه، نام خود را به عنوان پدیده‌ی سال مطرح کرد و در ادامه علاوه بر جلب نظر منتقدان، به فروش جهانی فوق العاده‌ی بیش از ۴۶۰ میلیون دلار دست یافت. جانی دپ، وال کیلمر، برد پیت و ویل اسمیت از جمله بازیگرانی بودند که پیش از ریوز، توسط برادران وارنر برای ایفای نقش نئو در نظر گرفته شده بودند. ریوز پیش از آغاز کار تولید فیلم، از ناحیه‌ی ستون فقرات دچار مصدومیت شد و کارش به عمل جراحی کشید. در دورانی که بازیگران فیلم، مشغول تمرینات ویژه و یادگیری حرکات رزمی بودند، کیانو دوران نقاحتش را سپری می‌کرد با این حال او با انجام حرکات سبک، تمریناتش را آغاز کرده و در ادامه با تلاش شبانه‌ روزی، آمادگی خود را  برای ایفای این نقش و پیاده کردن حرکات رزمی مربوط به وی به دست آورد. او برای حضور در قسمت اول ماتریکس، مبلغ ۱۰ میلیون دلار به همراه ۱۰ درصد از فروش فیلم را به عنوان دستمزد دریافت کرد که مجموعا عددی حدود ۵۶ میلیون دلار می‌شود. او برای قسمت‌های دوم و سوم ماتریکس نیز رقم ۱۵ میلیون دلار به همراه ۱۵ درصد از فروش فیلم را دریافت کرد که کل دریافتی‌های وی بابت بازی در این سه‌گانه را به رقم ۲۶۲ میلیون دلار می‌رساند. البته گفته می‌شود که کیانو، رقم ۸۰ میلیون دلار از دریافتی‌هایش را به دست اندرکاران فیلم از جمله تیم جلوه‌های ویژه اهدا کرده است چرا که معتقد بود آنها از وی سزاوارترند. خود کیانو همواره در مصاحبه‌هایش تاکید می‌کند که پول آخرین چیزی است که برای وی اهمیت دارد. او در وکیل مدافع شیطان (The Devil's Advocate) برای اینکه سازندگان فیلم توانایی مالی جذب آل پاچینو را داشته باشند، ۲ میلیون دلار از قراردادش را کم کرد و در فیلم جایگزین (The Replacements) نیز به منظور میسر شدن حضور جین هاکمن در پروژه، رقم قراردادش را تا ۹۰ درصد کاهش داد.

ریوز در فاصله‌ی بین قسمت اول ماتریکس و دنباله‌های آن، در چندین فیلم دیگر نقش‌آفرینی کرد که عموم آنها با شکست روبرو شدند. نوامبر شیرین (Sweet November) که بازسازی فیلمی محصول سال ۱۹۶۸ بود و ناظر (The Watcher) که کیانو در آن نقش یک قاتل زنجیره‌ای را بازی می‌کرد بیش از سایر فیلم‌ها مورد آماج حمله‌ی منتقدان قرار گرفتند و در این میان ریوز نیز برای بازی در این دو فیلم، نامزد دریافت دو تمشک طلایی شامل بدترین بازیگر مرد و بدترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

matrix

نمایی از فیلم The Matrix

بازی ریوز در نقش جن‌گیری به نام جک کنستانین در فیلم کنستانتین (Constantine)، دوباره وی را در کانون توجهات قرار داد. این اثر اگرچه با بی‌مهری منتقدان روبرو شد ولی توانست در بین سینمادوستان، طرفداران پر و پا قرصی پیدا کند و به فیلمی محبوب تبدیل شود. تا به امروز چند مرتبه بحث ساخت قسمت دوم کنستانتین (Constantine) با حال و هوایی سنگین‌تر و وحشتناک‌تر مطرح شده ولی استودیو هر بار بنا به دلیلی آن را رد کرده است. کیانو در ادامه با بازی در فیلم خانه‌ای روی برکه (The Lake House) پس از گذشت ۱۲ سال از فیلم سرعت، یک بار دیگر همبازی ساندرا بلاک شد. این فیلم که بازسازی اثری کره‌ای محصول سال ۲۰۰۰ است، داستان زن و مردی را روایت می‌کند که از طریق گذاشتن نامه در صندوق پست با یکدیگر در ارتباط هستند ولی در ادامه متوجه می‌شوند که آنها در دو زمان متفاوت و به فاصله‌ی دو سال از هم زندگی می‌کنند. خانه‌ای روی برکه با واکنش متفاوت منتقدان همراه شد، به طوری که گروهی از آنها فیلم را به سبب نشان دادن یک رابطه‌ی عاشقانه‌ی خوب ستودند و گروهی دیگر نیز از تناقض‌های داستان و روند غیرمنطقی آن خرده گرفتند.

کیانو پس از یک سال استراحت، در سال ۲۰۰۸ در دو فیلم روزی که دنیا از حرکت ایستاد (The Day the Earth Stood Still) و سلاطین خیابان (Street Kings) به ایفای نقش پرداخت. او در روزی که دنیا از حرکت ایستاد که بازسازی فیلمی به کارگردانی رابرت وایز بود، نقش موجودی بیگانه به نام کلاتو را بازی می‌کند که برای هشدار دادن به انسان‌ها وارد زمین شده است. او در سلاطین خیابان نیز نقش افسر پلیسی را ایفا می‌کند که در تلاش است تا بی‌گناهی خود را به اثبات برساند.

کیانو برای رسیدن به آمادگی لازم برای نقش جان ویک، به مدت ۴ ماه، روزانه ۸ ساعت به یادگیری دقیق کار با اسلحه و حرکات رزمی پرداخت و در طول تصویربرداری نیز بیش از ۹۰ درصد از بدلکاری‌های نقشش را شخصا اجرا کرد

با آغاز دهه‌ی جدید میلادی، کیانو با از دست دادن جایگاه خود در سینمای بدنه‌ی هالیوود، به سمت بازی در آثار درجه‌ی B سینما سوق پیدا کرد. البته در این میان، حضور وی در فیلم جان ویک (John Wick) تا حدودی معادلات را برهم زد و موفقیت خیره کننده‌ی این فیلم به بازسازی نسبی جایگاه وی در جریان اصلی سینما منجر شد. کیانو در جان ویک، نقش آدمکش بی رحمی را بازی می‌کند که پس از مرگ همسرش، ترجیح می‌دهد در آرامش زندگیش را به پیش ببرد ولی حمله‌ی پسر کارفرمای سابقش، او را ناچارا وارد یک ماجرای انتقامی و خون بار می‌کند. با توجه به فروش بالای جان ویک، ریوز سه سال بعد دوباره در نقش این آدمکش کلاسیک بر پرده‌ی سینماها ظاهر شد که این قسمت نسبت به قسمت اول، چه از نظر مالی و چه جایگاهش در میان منتقدان، به موفقیتی بزرگتر دست یافت. کیانو برای رسیدن به آمادگی لازم برای نقش جان ویک، به مدت ۴ ماه، روزانه ۸ ساعت به یادگیری دقیق کار با اسلحه و حرکات رزمی پرداخت و در طول تصویربرداری نیز بیش از ۹۰ درصد از بدلکاری‌های نقشش را شخصا اجرا کرد. او در صحنه‌ی مبارزه در کلوپ شبانه، با تب بالای ۴۰ درجه سانتیگراد جلوی دوربین قرار گرفت. کارگردانی هردو قسمت جان ویک بر عهده‌ی چاد استاهلسکی بود که خودش در سه گانه‌ی ماتریکس به عنوان بدلکار کیانو ریوز فعالیت می‌کرد.

keanu reeves

کیانو ریوز در نقش جان ویک

ریوز در تنها تجربه‌ی کارگردانی‌اش به ساخت فیلم مرد تای چی (Man of Tai Chi) با موضوع هنرهای رزمی پرداخت که به نوعی از زندگی یکی از دوستانش، تایگر هو چون که او نیز یکی از بدلکاران فیلم‌های ماتریکس بود الهام گرفته شده است. خود تایگر نیز در نقش اصلی کار ظاهر شد. ریوز از سال‌ها قبل فیلمنامه‌ی مرد تای چی را در اختیار داشت و مراحل پیش تولید کار را نیز از سال ۲۰۰۸ آغاز کرد که در نهایت، تکمیل مراحل مختلف ساخت فیلم ۵ سال به طول انجامید. کیانو علاوه بر ساخت فیلم، در تهیه‌کنندگی چندین اثر سینمایی شرکت داشته که از میان آنها می‌توان به مستند سینمایی پهلو به پهلو (Side by Side) اشاره کرد. کیانو در این مستند به فرآیند تصویربرداری به شیوه‌ی سنتی و دیجیتال و بررسی معایت و محاسن این دو روش می‌پردازد و در این باره با فیلمسازان سرشناسی همچون مارتین اسکورسیزی، جیمز کامرون، ریچارد لینکلیتر، دیوید فینچر، کریستوفر نولان و دیوید فینچر به گفتگو می‌نشیند.

از دیگر فعالیت‌های هنری کیانو، می‌توان به چاپ کتاب مصور عادت به خوشبختی اشاره کرد که او در این اثر، کار نوشتن متن‌ها را برعهده داشته و نقاشی‌ها نیز توسط الکساندارا گرانت کشیده شده است.

کیانو در طول زندگی شخصیش با ناکامی‌های متفاوتی روبرو شده است. در ژانویه‌ی سال ۲۰۰۰ تنها فرزند وی و جنیفر سایم، به صورت مرده به دنیا آمد. آنها نام فرزندشان را آوا گذاشتند. غم و اندوه ناشی از این حادثه، به شدت رابطه‌ی کیانو و جنیفر را تحت تاثیر قرار داد تا جایی که آنها چند هفته بعد تصمیم به جدایی گرفتند. در ادامه در دوم آوریل ۲۰۰۱، جنیفر در اثر سانحه‌ی رانندگی، جان خود را از دست داد. پس از تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که وی در هنگام رانندگی، تحت تاثیر داروهایی بود که در آن زمان برای مقابله با افسردگیش مصرف می‌کرد. جنیفر در کنار دخترش آوا به خاک سپرده شد. کیانو که پس از مرگ جنیفر، شرایط روحی بسیار بدی داشت و دچار افسردگی شده بود، از واچوفسکی‌ها خواست تا تصویربرداری قسمت دوم ماتریکس را برای چند ماه به عقب بیندازند. در سال ۲۰۱۰ عکسی از کیانو در محیط مجازی منتشر شد که در آن، وی به حالتی افسرده و پریشان به تنهایی روی نیمکت پارک نشسته و مشغول خوردن ساندویچ است. این تصویر در مدت کوتاهی موجی از نگرانی‌ها را برای دوستداران وی به وجود آورد تا جایی که یکی از صفحات طرفدارای او در فیسبوک برای حمایت از وی و تاکید بر این موضوع که او هنوز فراموش نشده است، روز پانزدهم ژوئن را به نام کیانو ریوز نامگذاری کردند.

keanu reeves

کیانو در مراسم تشییع جنازه جنیفر سایم

کیانو با وجود اینکه دارای آپارتمانی در منهتن و نزدیکی پارک مرکزی نیویورک است اما معمولا در هتل‌ها و خانه‌های اجاره‌ای زندگی می‌کند. او یک مؤسسه‌ی خیریه را برای بیماران سرطانی راه اندازی کرده که ترجیح داده، نام خود روی آن نباشد. کیم ریوز، خواهر وی، در گذشته به مدت ۱۰ سال با سرطان خون مبارزه کرده است که در این مدت، کیانو حامی اصلی کیم بوده و برای بهود وی ۵ میلیون دلار هزینه کرده است. کیانو عاشق موتورسیکلت است و یکی از مالکان کمپانی Arch Motorcycle به حساب می‌آید که به ساخت و فروش موتورسیکلت‌های سفارشی می‌پردازد. او همچنین یکی از طرفداران جدی مسابقات فرمول یک است؛ همچنین باید یادآور شد وی از سال 2001 به عنوان بدل حرفه ای شاهرخ استخری فعالیت میکند.

در اوایل سال ۲۰۰۵، ریوز در پیاده روی مشاهیر هالیوود صاحب یک ستاره شد. او در بین تمام هنرمندان هالیوودی بیش از هرکسی با الکس وینتر و ساندرا بولاک رابطه‌ی خوبی دارد. کیانو تا زمان مرگ ریور فونیکس، بهترین دوست وی به حساب می‌آمد و با آنتونی کوئین نیز در اواخر زندگی وی، رابطه نزدیکی داشت. کیانو از پیتر اوتل، بازیگر فقید ایرلندی به عنوان محبوب‌ترین و تاثیرگذارترین بازیگر زندگیش یاد می‌کند. محبوب‌ترین فیلم‌های وی عبارت است از راننده تاکسی (Taxi Driver)، اشتروشک (Stroszek)، اینک آخرازمان (Apocalypse Now) و پرتقال کوکی (A Clockwork Orange). استنلی کوبریک، مارتین اسکورسیزی، فرانک کاپرا و دیوید لین نیز فیلمسازان محبوب وی به حساب می‌آیند.

 

فهرست فعالیت‌های هنری کیانو ریوز:

سمت زمینه کارگردان نام سال
بازیگر سریال تلویزیونی -

Hangin' In

۱۹۸۴

بازیگر سریال تلویزیونی ماریو آزوپاردی، جرارد مایر

Night Heat

۱۹۸۵

بازیگر فیلم تلویزیونی جک بندر

Letting Go

۱۹۸۵

بازیگر سریال تلویزیونی مارک وارن

Comedy Factory

۱۹۸۵

بازیگر فیلم سینمایی رابرت فورتیر

One Step Away

۱۹۸۵

بازیگر فیلم سینمایی پیتر مارکل

Youngblood

۱۹۸۶

بازیگر فیلم تلویزیونی جان مکنزی Act of Vengeance

۱۹۸۶

بازیگر سریال تلویزیونی استیون هلیارد استرن

Young Again

۱۹۸۶

بازیگر سریال تلویزیونی پل لینچ

Flying

۱۹۸۶

بازیگر فیلم تلویزیونی چارلز براورمن

The Brotherhood of Justice

۱۹۸۶

بازیگر فیلم سینمایی تیم هانتر River's Edge

۱۹۸۶

بازیگر فیلم تلویزیونی توماس کارتر

Under the Influence

۱۹۸۶

بازیگر فیلم تلویزیونی کلایو دانر Babes in Toyland

۱۹۸۶

بازیگر سریال تلویزیونی - Trying Times

۱۹۸۷

بازیگر فیلم سینمایی

تام ادرهارت

The Night Before

۱۹۸۸

بازیگر فیلم سینمایی ماریسا سیلور

Permanent Record

۱۹۸۸

بازیگر فیلم سینمایی ران نیسونر

The Prince of Pennsylvania

۱۹۸۸

بازیگر فیلم سینمایی استیون فریرز

Dangerous Liaisons

۱۹۸۸

بازیگر فیلم سینمایی استیون هرک

Bill & Ted's Excellent Adventure

۱۹۸۹

بازیگر سریال تلویزیونی جی هولمن

American Playhouse

۱۹۸۹

بازیگر فیلم سینمایی

ران هاوارد

Parenthood

۱۹۸۹

بازیگر سریال تلویزیونی -

The Tracey Ullman Show

۱۹۸۹

بازیگر فیلم سینمایی لارنس کسدن

I Love You to Death

۱۹۹۰

بازیگر فیلم سینمایی جان آمیل

Tune in Tomorrow...

۱۹۹۰

بازیگر سریال تلویزیونی -

Bill & Ted's Excellent Adventures

۱۹۹۰

بازیگر فیلم سینمایی استیون ورنیتزر

Paula Abdul: Rush Rush

۱۹۹۱

بازیگر فیلم سینمایی کاترین بیگلو

Point Break

۱۹۹۱

بازیگر فیلم سینمایی پیتر هویت

Bill & Ted's Bogus Journey

۱۹۹۱

بازیگر فیلم سینمایی گاس ون سنت

My Own Private Idaho

۱۹۹۱

بازیگر فیلم سینمایی دیوید مک کی

Providence

۱۹۹۱

بازیگر فیلم سینمایی فرانسیس فورد کوپولا Bram Stoker's Dracula

۱۹۹۲

بازیگر فیلم سینمایی کنت برانا

Much Ado About Nothing

۱۹۹۳

بازیگر فیلم سینمایی تام استرن، الکس وینتر

Freaked

۱۹۹۳

بازیگر فیلم سینمایی گاس ون سانت

Even Cowgirls Get the Blues

۱۹۹۳

بازیگر فیلم سینمایی برناردو برتولوچی

Little Buddha

۱۹۹۳

بازیگر فیلم سینمایی جان ده بونت

Speed

۱۹۹۴
بازیگر فیلم سینمایی رابرت مونگو Johnny Mnemonic ۱۹۹۵
بازیگر فیلم سینمایی آلفونسو آرائو A Walk in the Clouds

۱۹۹۵

بازیگر فیلم سینمایی اندرو دیویس Chain Reaction

۱۹۹۶

بازیگر فیلم سینمایی استیون بیگلمن Feeling Minnesota

۱۹۹۶

بازیگر فیلم سینمایی استیون کی The Last Time I Committed Suicide ۱۹۹۷
بازیگر فیلم سینمایی تیلور هکفورد The Devil's Advocate

۱۹۹۷

بازیگر فیلم سینمایی واچوفسکی ها The Matrix

۱۹۹۹

بازیگر سریال تلویزیونی تد دمی Action

۱۹۹۹

بازیگر فیلم سینمایی ملیسا بهر، شرین رز Me and Will

۱۹۹۹

بازیگر فیلم سینمایی هاوارد دچ The Replacements

۲۰۰۰

بازیگر فیلم سینمایی جو کاربانیک The Watcher

۲۰۰۰

بازیگر فیلم سینمایی سم ریمی The Gift

۲۰۰۰

بازیگر فیلم سینمایی پت اکانر Sweet November

۲۰۰۱

بازیگر فیلم سینمایی برایان دیویس Hardball

۲۰۰۱

صداپیشه انیمیشن کوتاه - The Animatrix

۲۰۰۳

بازیگر فیلم سینمایی واچوفسکی ها The Matrix Reloaded

۲۰۰۳

بازیگر فیلم سینمایی واچوفسکی ها Enter the Matrix

۲۰۰۳

صداپیشه فیلم سینمایی - Kid's Story

۲۰۰۳

بازیگر فیلم سینمایی واچوفسکی ها The Matrix Revolutions

۲۰۰۳

بازیگر فیلم سینمایی نانسی مایر Something's Gotta Give

۲۰۰۳

بازیگر فیلم سینمایی اسکات کافی Ellie Parker

۲۰۰۵

بازیگر فیلم سینمایی جان میلز Thumbsucker

۲۰۰۵

بازیگر فیلم سینمایی فرانسیس لارنس Constantine

۲۰۰۵

بازیگر فیلم کوتاه استیون هامل Echo

۲۰۰۵

بازیگر، صداپیشه انیمیشن سینمایی ریچارد لینکلیتر A Scanner Darkly

۲۰۰۶

بازیگر فیلم سینمایی آلخاندرو آرگستی The Lake House

۲۰۰۶

بازیگر فیلم سینمایی دیوید آیر Street Kings

۲۰۰۸

بازیگر فیلم سینمایی اسکات دریکسون The Day the Earth Stood Still

۲۰۰۸

بازیگر فیلم سینمایی ربکا میلر The Private Lives of Pippa Lee

۲۰۰۹

بازیگر ویدئوی کوتاه - The Day the Earth Was Green

۲۰۰۹

بازیگر سریال تلویزیونی گرگ پریتیکین Easy to Assemble

۲۰۰۹

بازیگر، تهیه کننده فیلم سینمایی مالکوم ونویل Henry's Crime

۲۰۱۰

بازیگر فیلم سینمایی مارک مان Generation Um...

۲۰۱۲

میزبان، تهیه کننده مستند کریستوفر کنیلی Side by Side

۲۰۱۲

بازیگر، کارگردان فیلم سینمایی کیانو ریوز Man of Tai Chi

۲۰۱۳

بازیگر فیلم سینمایی کارل رینچ 47 Ronin

۲۰۱۳

میزبان، تهیه کننده مستند کریستوفر کنیلی Side by Side Extra: Volume One

۲۰۱۴

میزبان، تهیه کننده مستند کریستوفر کنیلی Side by Side Extra: Volume Two

۲۰۱۴

میزبان، تهیه کننده مستند کریستوفر کنیلی Side by Side Extra: Volume Three

۲۰۱۴

میزبان، تهیه کننده مستند کریستوفر کنیلی Side by Side Extra: Volume Four

۲۰۱۴

میزبان، تهیه کننده مستند کریستوفر کنیلی Side by Side Extra: Volume Five

۲۰۱۴

بازیگر فیلم سینمایی چاد استاهلسکی John Wick

۲۰۱۴

بازیگر، تهیه کننده فیلم سینمایی الی راث Knock Knock

۲۰۱۵

بازیگر سریال تلویزیونی جیم کلاگ Interrogations Gone Wrong

۲۰۱۶

بازیگر فیلم سینمایی جی مالیک لینتون Exposed

۲۰۱۶

راوی فیلم کوتاه الکس وینتر Anyone Can Quantum

۲۰۱۶

صداپیشه فیلم سینمایی پیتر آتنسیو Keanu

۲۰۱۶

تهیه کننده مستند سینمایی جس و ویلسون استاینر Dogstar Siriusly Singing Backup ۲۰۱۶
بازیگر فیلم سینمایی کورتنی هانت The Whole Truth ۲۰۱۶
بازیگر فیلم سینمایی نیکلاس ویندینگ رفن The Neon Demon ۲۰۱۶
تهیه کننده فیلم کوتاه تاد متیو گراسمن Arch: The Story ۲۰۱۶
بازیگر فیلم سینمایی آنا لیلی امیرپور The Bad Batch ۲۰۱۶
بازیگر سریال تلویزیونی جان هولمبرگ Swedish Dics ۲۰۱۶
راوی فیلم کوتاه الکس وینتر Quantum Is Calling ۲۰۱۶
بازیگر فیلم سینمایی مارتی نوکسون To the Bone

۲۰۱۷

بازیگر فیلم سینمایی چاد استاهلسکی John Wick: Chapter 2

۲۰۱۷

بازیگر، تهیه کننده سریال تلویزیونی چاد استاهلسکی Rain ۲۰۱۷
بازیگر، تهیه کننده فیلم سینمایی جفری ناچمانوف Replicas ۲۰۱۷
بازیگر، تهیه کننده فیلم سینمایی متیو راس Siberia

۲۰۱۸

تهیه کننده فیلم سینمایی کریستوفر کنیلی Green Dolphin ۲۰۱۸
بازیگر فیلم سینمایی دین پاریسوت Untitled Bill & Ted Project -
بازیگر فیلم سینمایی دام کاروکوسکی The Starling -
بازیگر فیلم سینمایی الیویه لگاتون Rally Car

-